CZK Kč / CZK

Zásilkovna zdarma!!!

 
 

 

Sojová svíčka Mineral Bangle

- 100% přírodní sojový vosk - bez ropy a parafínu, země původu: Anglie

- bez parfemace - jen čistá krásná vůně sojového vosku

- 100% bavlněný knot

- ruční práce

- hliníková dózička (Hliníkové obaly a plechovky jsou velmi dobře recyklovatelné. Navíc samotný hliník lze recyklovat v podstatě donekonečna.) Dózičku můžete umýt, sundat nálepky a používat dále na cokoliv.

Doporučujeme článek o hliníku zde: https://www.peak.cz/nastava-doba-hlinikova-diky-dokonale-recyklaci-ma-tento-kov-budoucnost-nejen-v-humpolci/22344/

Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem
Cena bez DPH: 231
280
ks

Spalováním sójového vosku se nezvyšuje obsah CO2 v atmosféře. Do vzduchu se neuvoňují toxiny a karcinogeny z toxických vosků a vůní, které jsou do svíček běžně přidávány. Svíčka voní čistě jen po sojovém vosku a hoří pomaleji než běžné svíčky.

Pod svíčku vždy používejte nehořlavý materiál (např. keramický nebo skleněný tácek).

Nenechávajte hořit déle než jednu hodinu.

Při hoření a chvíli po zhasnutí nemanipulujte s nádobkou, může být velice horká.

Kontrolujte dohoření, aby se nádobka nepropálila a nenechávejte svíčku bez dozoru.

Kvalitu hoření zajistíte zastřiháváním knotů.

 

Něco málo přes rok jsme se pokoušely vymyslet svíčku, která by splňovala všechny naše požadavky, ale vždy jsme narazily na problémy toxicity, nerecyklovatelnosti nebo karcinogenů. Na chvíli jsme to vzdaly, ale pak se nám do ruky dostal 100% sojový vosk, tak jsme to zase nadšeně začaly zkoušet. Tentokrát jsme narazily na problém s vonnými esencemi, ale řekly jsme si, že se nenecháme odradit a vsadíme na čistě přírodní podukt, pro který seženem velice dobře recyklovatelný materiál, kterým je hliník. Vznikla tak svíčka bez parfemace, z kvalitního sojového vosku a skvěle recyklovatelného materiálu, který ale také můžete po vymytí znovu použít na cokoliv jiného.

Je to svíčka, která vás dostane svou čistotou.

Snad se vám bude líbit.