Jóga náramek pro harmonizaci čaker - óm

Cena 350
Dostupnost: skladem +3
Vyberte čakru, kterou chcete harmonizovat:
Cena bez DPH: 289
Záruční doba: 24 měsíců
ks

7. ČAKRA

Fialová – barva sedmé korunní čakry 

Její sídlo je na temeni hlavy

Psychické funkce: Mystická, éterická barva, která je symbolem spirituality, duchovna, jasnozřivosti, ale i srdečnosti. Přináší inspiraci, pokoru, idealismus a napomáhá meditacím, hypnóze. Zklidňuje hyperaktivní děti. Značí soulad s vyššími sférami, nadsmyslové vnímání. Podporuje intuici, kreativitu. Fialová a červená zvyšují psychickou agresivitu. Ve feng shui je barvou úspěchu a bohatství.

Fyzická funkce: mozek, šišinka mozková - epifýza

6. ČAKRA

Indigo – barva šesté čakry – třetí oko 

Její sídlo je uprostřed čela

Psychické funkce: Napomáhá ke klidu a harmonii, vyrovnanosti, mírumilovnosti a víře. Je znakem duchovního probuzení, vnitřního procesu přeměny a nadsmyslového vnímání. Barva rozumu a míru, symbolizuje nekonečnost a prázdnotu, pro staré Řeky a Římany byla barvou Venuše a lásky,znamená okultní ochranu.

Fyzická funkce: obličej, oči, uši, dutiny, podvěsek mozkový, centrální nervový systém

 

5. ČAKRA

Modrá – barva páté komunikační čakry  

Její sídlo je v hrdle

Psychické funkce: Je to hlavní barva sebevyjádření ve všech oblastech. Je výborné ji používat při problémech v komunikaci a sdělování. Uvolňuje mysl, aby se mohla otevřít intuici, propojuje srdce a rozum. Uklidňuje, uvolňuje a čistí Světle modrá – přispívá ke vzájemné komunikaci, napomáhá k lepšímu vyjadřování, tvořivosti a pravdivosti.

 Fyzická funkce: oblast šíje, hlasové ústrojí, hrtan, uši, paže, průdušky, štítná žláza

4. ČAKRA

Zelená – barva čtvrté srdeční čakry 

Její sídlo je v  oblasti hrudníku blízko srdce

Psychické funkce: Uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Podporuje vnímání krásy, má vliv na city, zlepšuje lidské vztahy, má vliv na plodnost. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní. Učí nás umět se odevzdat. Je znakem přírody, pro Kelty byla barvou ostrova blahoslavených, kam putovaly po smrti duše. Je barvou prosperity.

Fyzická funkce: srdce, plíce, dutina hrudní, krevní oběh, kůže

 

3. ČAKRA

Žlutá – barva třetí čakry slunečního pleteně (solar) 

Její sídlo je v oblasti pupíku

Psychické funkce: Je veselá, živá, pronikavá a projasňující. Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Léčí orgány trávicího traktu. Podporuje intuici a tvořivost. Uklidňuje naše city,emoce,dodává nám chuť do života, posiluje fyzickou sílu. Má příznivý vliv na výsledek naší snahy. 

Fyzická funkce: slinivka břišní, játra, slezina, trávicí trakt, žaludek, žlučník, nervový systém, sexualita

 

2. ČAKRA

Oranžová – barva druhé čakry 

Její sídlo je v podbřišku

Psychické funkce: Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie. Je dobrá proti strachům, tiší pláč duše, léčí pocity nedůvěry a sebeúcty. Pomůže překonávat depresi a těžké životní okamžiky. Je to barva moudrosti. Doplňuje sílu a chuť do života, podporuje kreativitu a tvůrčí schopnosti, posilňuje vitalitu, má vliv na sexualitu, vyvolává radost, optimismus, přidává dávku cílevědomosti.

Fyzická funkce: pohlavní orgány, hýždě, močový měchýř, ledviny, vše tekuté - míza, krev, sperma, trávicí šťávy

 

1. ČAKRA

Červená/růžová – barva první kořenové čakry 

Její sídlo je v oblasti stydké kosti

Psychická funkce: Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje, aby byly zrealizovány naše nápady a ideje. Podporuje imunitní systém.

Fyzická funkce: vše pevné - kosti, zuby, páteř, nehty; vyměšování